Osiedlove 5 Koncept by Tefra House

Osiedlove sekrety #5: Znaleźliśmy nasze miejsce na Ziemi

Zadaliśmy naszym mieszkańcom 4 pytania. Zależało nam na poznaniu ich opinii oraz odczuć dotyczących mieszkania z dala od dużego miasta. Chcieliśmy zbadać poziom zadowoleniai dowiedzieć się, czy gdyby mieli taką szansę, ponownie zdecydowaliby się przeprowadzić do Kamionek.
Swoim doświadczenie podzieliła się z nami Pani Kinga-mieszkanka Osiedla Zielone Kamionki.

1. Dlaczego zdecydowaliście się na kupno domu w Kamionkach?

Kiedy decydowaliśmy się z mężem na zakup swojego domu, braliśmy pod uwagę, że wkrótce powiększymy rodzinę i chcieliśmy, aby nasze dziecko wychowywało się blisko natury, w społeczności, którą znamy, chociaż z widzenia i nie jest anonimowa, jak to zwykle bywa w dużych miastach. Innym aspektem był metraż. W cenie mieszkania w bloku zyskaliśmy dom oraz kawałek swojej zieleni. Kamionki skradły moje serce od pierwszego wejrzenia. Pokochałam je za lasy, łąki i rozlewiska. Sprawny dojazd do Poznania jestem ich ogromnym atutem. Cóż… Znaleźliśmy nasze miejsce na Ziemi.

2. Czy zamieszkanie pod miastem okazało się zgodne z Waszymi oczekiwaniami?

Mieszkanie za miastem, jak i w mieście, ma swoje plusy i minusy. My widzimy zdecydowanie więcej plusów. Spacery w lesie, który jest na wyciągnięcie ręki, spokój, czystsze powietrze, obcowanie z naturą, to nas przekonuje i uszczęśliwia.

3. Gdybyście teraz jeszcze raz mogli wybrać dom, na co zwrócilibyście uwagę? Czegoś brakuje, coś można było zrobić inaczej?

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kiedy się tutaj wprowadzaliśmy, szczytem naszych marzeń było mieszkanie w szeregowcu. Dziś wybralibyśmy bliźniaka z większym metrażem domu i ogrodu. Brakuje nam osobnego pokoju dla gości, gabinetu, garażu i trochę więcej przestrzeni. Jednak grzechem byłoby narzekać.

4. Macie jakieś dobre rady związane z zakupem domu dla przyszłych sąsiadów z Osiedla Koncept?

W naszym przypadku sprawdziło się zrobienie większej ilości gniazdek, bo niekoniecznie pierwszy projekt urządzenia salonu okazuje się tym najlepszym. Polecamy wykorzystanie zakamarków i kątów do zabudowy, która stworzy kolejne miejsce pod nieoczekiwane przedmioty 🙂
Na parterze domu idealnie sprawdzają się kafle, które świetnie współgrają z podgrzewaną podłogą. Wnoszony z ogrodu piasek, nie niszczy takiej powierzchni, jak drewnianą podłogę. W łazienkach ciepła podłoga to komfort i przyjemność.
Życzymy nowym sąsiadom radości z mieszkania w tym miejscu.